Lekcja geografii, czyli "Połącz kropki. Warszawa" recenzja

by - poniedziałek, lutego 27, 2017Jak ja uwielbiam piękne a zarazem mądre książeczki dla dzieci. Nadzwyczajną miłością darzę również wszelkie książeczki aktywnościowe. Dzisiaj pokażę Wam  prawdziwe cudo, które łączy w sobie wszystkie trzy cechy. Oto „Połącz kropki. Warszawa.”, wydane przez Egmont Art.

Wiecie, że moje dziecko było po raz pierwszy w Warszawie rok temu, mimo iż do stolicy mamy ciut ponad 100km?
Jakoś nie było okazji, a gdy wybieraliśmy się w podróże po Polsce, woleliśmy inne miasta: mój ukochany Wrocław lub równie urokliwy Gdańsk. Prawda jest jednak taka, że chyba w te wakacje będzie trzeba się udać na weekend do Warszawy, by zwiedzić miasto na spokojnie. Zuza razem z klasą odwiedziła stolicę w ramach wycieczki szkolnej. Po powrocie i jej opowiadaniach byłam w szoku, że w ciągu jednego dnia zdołali zwiedzić tyle miejsc. Warszawa to jednak nie tylko Zamek Królewski, Centrum Kopernik czy Pałac Kultury i Nauki, to wiele innych miejsc. Książka połącz kropki to aż 23 warte zobaczenia obiekty stolicy, zarówno te związane z historią, jak i te zupełnie nowoczesne.

Każdy zna zabawę w połącz kropki. Tutaj mamy jej wersję dla naprawdę cierpliwych, niektóre obrazki mają do połączenia ponad 200 ponumerowanych kropek, które tworzą kolejne obiekty Warszawy. Jak więc widać, nie jest to książeczka dla maluchów. Gdybym miała określić przedział wiekowy, powiedziałabym, że to publikacja dla dzieci 9+. Wykonanie kolejnych rysunków wymaga nie tylko cierpliwości, ale również skupienia.

Każdy obiekt oprócz zadania typu „połącz kropki” ma również załączoną krótką, ale zwięzłą notkę historyczną oraz realne zdjęcie. W książeczce po połączeniu kropek ukażą się Wam między innymi: Zamek Ujazdowski, Narodowa Galeria Sztuka Zachęta, Stadion Narodowy, czy budynek Sejmu.Na dodatek publikacja jest świetnie wydana. Okładka jest bardzo gruba, zarówno z przodu jak i z tyłu. Strony wydrukowane na białym, sztywnym papierze, można więc spokojnie łączyć kropki cienkopisem.

Polecam Wam tą książeczkę. Jest niepozorna, a kryje masę wiedzy o naszej stolicy. Niesie ze sobą też mnóstwo rozrywki, dzięki łączeniu punktów. Zabawa i nauka w jednym, czyli to, co Pożeram Strony, lubi najbardziej.

 Za egzemplarz "Połącz kropki. Warszawa" gorąco dziękuje wydawnictwu:


Podobne wpisy

0 komentarze