Kredki w ruch, czyli "Tajemnicze kolorowanki" od Wilgi

by - czwartek, lutego 16, 2017Jeśli jesteś u mnie w miarę regularnie, zauważyłeś już na pewno, że zarówno ja, jak i moja starsza córka kochamy wszelkie kolorowanki. Wielka była więc nasza radość pewnego dnia w zeszłym tygodniu, kiedy to listonosz zapukał do naszych drzwi i dostałyśmy paczkę od wydawnictwa Wilga, a w niej 3 nowiutkie, świeżutkie kolorowanki z serii „Tajemnicze kolorowanki”. Dzisiaj je dla Was przedstawiamy.


Pierwsza z kolorowanek jest przeznaczona typowo dla dzieci. „Szukaj i znajdź zwierzęta” to propozycja rozwijająca spostrzegawczość. Na każdej stronie czeka caaała masa zwierzaków pogrupowanych tematycznie: np. wieś, sawanna, pustynia czy las. Na dole strony znajduje się lista tych zwierzątek, które dziecko ma za zadanie znaleźć.

Uważam, że fajnym pomysłem jest w tym przypadku pokolorowanie szukanych zwierząt na jeden kolor np. niebieski lub fioletowy. Cała reszta niech będzie pokolorowana w rzeczywistych odcieniach.
Kolejna propozycja wydawnictwa to „Baw się liczbami. Zwierzęta”. To nic innego jak kolorowanie według kodu. Obrazki podzielone są na małe elementy (w zdecydowanej większości trójkąty) i oznaczone cyframi. Każda cyfra to konkretny kolor, podany na dole każdej ze stron.

Takie kolorowanie ma swoje zalety. Wiele osób na przykład mówi, że zwykłe kolorowanki w ogóle nie działają odstresowująco, bo sam wybór odpowiednich kolorów, by rysunek ładnie wyglądał jest czynnikiem, który wywołuje przejęcie i irytację. Tutaj kolory mamy podane, nie trzeba kombinować. Poza tym, nie wiemy jakie zwierzę ukaże nam się po pokolorowaniu. Mamy więc przyjemny element zaskoczenia.

Dodam jeszcze, że obrazki w tej kolorowance są dosyć trudne i składają się z drobnych elementów, więc nie nadają się dla małych dzieci.
„Złam ten szyfr” to trzecia z książeczek jakie mam okazję Wam przedstawić. Tutaj tak jak poprzednio kolorujemy według kodu, ale tym razem kodem nie są cyfry lecz róże informacje. Wiem, na razie brzmi zawile… Chodzi o to, że każdy kolor przyporządkowany jest do danej informacji, podanej w legendzie na każdej ze stron. Np. mamy kolorowanke, do której szyfrem jest wiek życia różnych zwierząt( kota, wiewiórki czy bobra) lub znaki zodiaku według chińskiego kalendarza. Pierwszy raz spotkałam się z taką publikacją. Wydaje się to o tyle ciekawe, że przy okazji kolorowania uczymy się i dowiadujemy nowych rzeczy.

Obrazki w tej kolorowance mają urozmaiconą trudność. Znajdzie tu coś dla siebie zarówno dziecko jak i dorosły.


Wszystkie z zaprezentowanych książek są wariacją na temat „zwykłego” kolorowania. Zawierają około 25 kolorowanek na porządnym, grubym białym papierze. Na końcu książek znajdziecie odpowiedzi, czyli to jak powinien wyglądać Wasz obrazek w efekcie końcowym.  Bardzo doceniam stronę graficzną kolorowanek, obrazki są dopracowane i zwyczajnie ładne. Jedyne do czego się przyczepię to sklejenie książeczek. Jedna z nich już zaczęła nam się rozkładać na części pierwsze. Gdyby nie to byłby cud, miód i orzeszki

Czy któraś z książeczek przypadła Wam do gustu szczególnie? A może wolicie tradycyjne kolorowanki??


Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu
Podobne wpisy

0 komentarze