Karcianka Zig Zak. Skoki narciarskie. Bądź jak Żyła!

by - poniedziałek, stycznia 30, 2017

Sezon skoków narciarskich w pełni. Nasi skoczkowie w tym sezonie radzą sobie świetnie. Jak pójdzie Tobie? 
Dzisiaj zapraszam Was na recenzję gry karcianej od firmy Trefl o zupełnie nieadekwatnym tytule (zdarza się) - Zig Zak. Skoki narciarskie.
Na czym polega dyscyplina skoków narciarskich wie chyba każdy. Chodzi o ty, by oddać jak najdłuższy skok. Tak też dzieje się w tej karciance. Gracze jednocześnie starają się ułożyć ciągłą linię skoku, dobierając karty lotu ze wspólnego stosu. Premiowany jest czas jak i sposób ułożenia linii. Tak jak w rzeczywistości każdy skoczek oddaje dwa skoku. Wygrywa gracz, który po drugiej rundzie zdobył najwięcej punktów, żetonów.

Szczegóły punktacji poniżej.Co zawiera pudełeczko?
-55 kart w tym: 8 kart Hop (od których zaczyna się nasz skok), 8 kart Bęc (karty kończące skok), 36 kart lotu i 3 karty punktacji.
- 78 plastikowych żetonów punktacji
- instrukcję gry

wiek uczestników: 7+
ilość graczy: od 3 do 6
czas rozgrywki: 10-15 minutZanim zaczniecie grę, należy rozłożyć karty skoku (cztery razy więcej niż ilość graczy) i ułożyć je na środku stołu obrazkami do góry. Każdy gracz dostaje również jedną kartę Hop i Bęc, które leżą zakryte. Żetony trzeba ustawić w wygodnej odległości dla każdego gracza.Na "trzy-cztery" gracze odsłaniają karty Hop i Bęc i jedną ręką dobierają karty lotu tak, by pasowały do siebie. Karty lotu można przekręcać o 180 stopni. Wszyscy gracze układają swoje skoki jednocześnie. Dozwolone jest odkładanie kart z powrotem na stół, nie można jednak zabierać ich ze skoku innego gracza. Dobieramy po jednej karcie. Skok musi być złożony z minimalnie 3 kart lotu.  

W grze liczy się również czas. Osoba, która skończyła swój skok woła BĘC, pozostali grają dalej i tak do momenty, gdy przedostatnia osoba wykrzyczy hasło. Ostatni gracz musi zakończyć skok tymi kartami, które udało mu się zebrać.
 

A oto przykład prawidłowego skokuZig Zak to zdecydowanie jedna z tych gier, w której czym więcej zawodników, tym ciekawiej. Rozgrywka w 5-6 osób daje sporo frajdy. 

Zalety gry:
- łatwe zasady
- gra wymaga sporo refleksu, co dodaje nutki rywalizacji
- szybka rozgrywka

Wady:
- malutkie pudełeczko, do którego trudno włożyć wszystkie elementy gry
- gra niestety szybko się nudzi (przynajmniej dorosłym, może dzieciakom sprawi więcej frajdy).


Gra bierze udział w projekcie

Podobne wpisy

0 komentarze