"Wielka księga przygód. Kraina Lodu"

by - wtorek, grudnia 13, 2016

Nie wiem jak u Was, ale u mnie w domu szał na "Krainę lodu"trwa nieprzerwanie od trzech lat. Nic również nie wskazuje na to, że minie. Szczerze mówiąc wcale nie narzekam z tego powodu. Uważam, że to jedna z najpiękniejszych produkcji Disneya. Jest wzruszająca, nieszablonowa, zabawna i jednocześnie przekazuje dzieciom wiele ważnych wartości. Przyznam się Wam również do tego, że nie raz pod nosem zdarza mi się podśpiewywać "Mam tę moc". Dzisiaj mam ogromną przyjemność pokazać Wam książkę, która, wywołała u Zuzi ogromną radość, czyli "Wielka księga przygód. Kraina lodu".

Książka, którą Wam dzisiaj przedstawię to zbiór trzech opowieści o dwóch siostrach. Pierwsza opowieść, to, ta którą dzieciaki znają z kinowego ekranu. Myślałam, że Zuza nie będzie zainteresowana czyteniem jej (wszak film widziała jakieś 154 razy), ale ku mojemu zaskoczeniu pochłonęła ten rozdziaj z uśmiechem na buzi. 

Kolejne dwa opowiadania to zupełnie nowe historie i perypetie: jedna z nich ma w sobie nutkę grozy, gdyż opwiada o pałacowych duchach, kolejna zaś zadowoli wszystkich fanów sympatycznego bałwanka Olafa, który tym razem będzie pomagał przy spotkaniu pary zakochanych. 

Muszę Wam przyznać, że miło się czytało te dwie nowe historie. Chętnie zresztą zbaczyłabym je na ekranie w postaci krótkich bajeczek. Cóż, kto wie?

Może Was zdziwię, ale w tej książce nie ma ilustracji. Nie będę oceniała, czy to dobrze czy źle. Jedno jest pewne, każde dziecko wie jak wyglądają bohaterowie, więc na pewno nie będzie problemu z tym, żeby uruchomić wyobraźnię i stworzyć akcję w swojej głowie.

Książeczka będzie idealna dla dzieci w wieku 7-10, które już płynnie czytają. Dużym plusem jest duża wyraźa czcionka, która jest bardzo istotna przy braku ilustracji. Czytanie ułatwią również krótkie rozdziały, które pomogą dzieciom rozłożyć czytanie na etapy.

Egmont postarał się również o to, by książeczka była ładnie wydana. Jej okładka jest wzmocniona, co bardzo estetycznie się prezentuje. Uważam, że ta książeczka będzie idealnym prezentem gwiazdowym dla wszystkich miłośników Anny i Elsy!

rodzaj: dla dzieci
wydawnictwo: Egmont

Za książeczkę dziękujemy wydawnictwu

 

 

Podobne wpisy

3 komentarze