Przepis na mocno czekoladowe brownie

by - wtorek, grudnia 20, 2016

Cały kulinarny Internet piecze pierniki. Ja za piernikiem nie przepadam, dlatego robię sobie dobrze i decyduje się na  mocno czekoladowe brownie. Nie mylić z Murzynkiem! Brownie musi być wilgotne, zakalcowate, z chrupiącym wierzchem! Koniecznie wypróbujcie...

 


Składniki:
3 tabliczki gorzkiej czekolady (jeśli chcecie wydanie słodsze, weźcie 2 gorzkie i jedną mleczną)

 kostka masła

3/4 szklanki mąki

1/2 szklanki cukru

3 jajka

aromat waniliowy


1. Najpierw należy rozptopić masło i wszystkie tabliczki czekolady. Roztopioną masę zostawiamy do ostudzenia na około 20-30  minut.

2. Ubijamy jajka i cukier na gładką masę.

3. Przygotowujemy blachę. Mój przepis jest przygotowany na długą keksówkę lub jeśli wolicie bardziej łaskie, ciastkowate brownie na kwadratową średniej wielkości blachę. Tak więc blachę wykładamy papierem do pieczenia.

4. Do naszej masy jajecznej dodajemy aromat i mąkę i mieszamy łyżką.

5. Na sam koniec wlewamy masę czekoladową i dokładnie mieszamy. Następnie całość przelewamy do wcześniej przygotowanej blachy.

6. Czas pieczenia to około 20-25 minut w 180 stopniach. Gdy zauważycie, że Wasze brownie rośnie koniecznie przekłujcie je wykałaczką. Inaczej nie będzie wilgotne i "zakalcowate". A przecież o to w brownie chodzi:D

Jestem pewna, że nie zawiedziecie się na tym przepisie. Ja najbardziej lubię brownie w połączeniu z gorącą białą kawą bez cukru. 

 

Podobne wpisy

0 komentarze