"Król ptaków" Wyniki Konkursu

by - wtorek, listopada 15, 2016

Konkurs, w którym do wygrania był egzemplarz książki "Król ptaków" nie cieszył się zbytnią popularnością, a szkoda, bo to wartościowa, a przede wszystkim pięknie wydana książka.


Do konkursu zgłosiły się 3 osoby, więc szansa wygranej była duża.

 Najbardziej spodobał mi się komenatarz Kat Orgi, która napisała
" Jednym z najsilniej zapisanych w mojej pamięci wspomnień z dzieciństwa, wieku przedszkolnego, jest widok nieba niemal czarnego od ptaków. Migracja. Hałas. Nieskończony ciąg skrzydeł. Moja zadarta głowa i poczucie piękna i niepokoju zarazem. Nie wiem, czy to specyfika miejsca - niewielkie miasto otoczone wsiami - czy kwestia czasów, w końcu minęło już prawie ćwierć wieku. Jednak kiedy byłam dzieckiem widok przepełnionego ptasimi skrzydłami nieba nie był taką rzadkością. Dziś ogromnie mi tego brakuje i o tym braku przypomniał mi widok tej właśnie książki. Ptaki to wspaniałe zwierzęta, a w miejskich okolicznościach spotkanie z nimi to jedyna możliwość obcowania z dzikim (tzn. niedomowym) zwierzęciem.
Jestem też pewna, że książka ogromnie spodobałaby się mojej siostrzenicy, z którą zaledwie trzy tygodnie temu spędziłam niedzielę na nauce odróżniania kawek, wron i gawronów oraz podziwianiu wroniej inteligencji w walce ze skorupką orzecha włoskiego. Przed nami zima, więc podglądając zza firanki ptasie przepychanki przy karmniku, nauczymy się jeszcze odróżniać wróble, dzwońce i sikory, moich stałych zimowych gości."

Kochana, gratuluję, mam nadzieję, że siostrzenica będzie zadowolona z książeczki. Jeszcze dzisiaj odezwę się w sprawie wysyłki.
 

Podobne wpisy

0 komentarze