Holly Webb - "Marzenie Emmy"

by - niedziela, października 30, 2016


Opis wydawnictwa

Emma kocha zwierzęta i marzy o własnym pupilu. Niestety, nie ma odpowiednich warunków na to, aby w jej domu zamieszkało zwierzę. Aby być bliżej ukochanych zwierzaków, pomaga w schronisku dla zwierząt. Okazuje się, że schronisko ma poważne problemy finansowe i istnieje duże ryzyko, że będzie musiało zostać zamknięte. Emma i jej przyjaciółki nie mogą na to pozwolić! Dziewczynki zrobią wszystko, aby zwierzęta nie straciły dachu nad głową.


Prawie wszystkie dzieci (oprócz mojej Zuzi) pragną mieć w domu zwierzęcego pupila. Czasami jest to możliwe, a czasami nie – z różnych powodów. Emma na przykład nie może dostać wymarzonego szczeniaczka, ponieważ ma trójkę rodzeństwa, a pies wprowadziłby do ich domu dodatkowy bałagan. Sytuacja ta nie zmienia jednak faktu, że dziewczynka pielęgnuje w sobie to marzenie. Z pomocą przychodzą przyjaciółki, za ich pomysłem Emma zaczyna wolontariat w schronisku oraz za drobną opłatą wyprowadza psy sąsiadów. Niestety, schronisko w którym działają dziewczynki mają kłopoty finansowe… Czy przyjaciółki znajdą sposób by uratować zaprzyjaźnione schronisko? Czy Emma spełni swoje marzenie?

Holly Webb to już marka sama w sobie. Chyba każda dziewczynka przeczytała choć jedną jej książkę. Autorka jest znana z opowieści, w których główną rolę grają zwierzaki, domowe pupile. Najczęściej są one porzucone i samotne. Podobnie jest w „Marzeniu Emmy”. Tą historię z całą pewnością pokocha każda dziewczynka.

W odróżnieniu od serii Zaopiekuj się mną, w tej książce dzieciaki nie znajdą ilustracji. Daje to większe pole dla dziecięcej wyobraźni, jednak muszę przyznać, że moja Zuzka uwielbiała zawsze rysunki w książkach Holly Webb.

Historie tworzone przez Holly Webb mają w sobie niesamowity urok. Jej bohaterowie są sympatyczni, pełni empatii i chęci pomagania. Każda dziewczynka może utożsamić się z Emmą, lub inną bohaterką. Ja osobiście najbardziej w jej książkach doceniam to, że zachęca do adopcji zwierząt i uczy odpowiedzialności za swojego pupila.  My serdecznie polecamy tą książkę, jest mądra, ciepła i momentami zabawna. 

rodzaj: dla dzieci/ wiek 6+
wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 150

Za książkę dziękujemy wydawnictwu
 

Podobne wpisy

1 komentarze