"12 ważnych opowieści" Polscy autorzy o wartościach.

by - poniedziałek, października 17, 2016


Wychowanie dziecka to przede wszystkim wpojenie mu odpowiednich wartości, którymi będzie się kierowało w przyszłym życiu. Stworzenie takiego kręgosłupa moralnego to niezwykłe wyzwanie, powodzeniem zakończy się wyłącznie wtedy, gdy my, rodzice, będziemy dawać dziecku przykład właściwych zachowań. Gdy nasze działania będą rozmijać się  ze słowami jesteśmy skazani na fiasko. Nie zmienia to jednak faktu, że o wartościach takich jak: miłość, sprawiedliwość czy szacunek trzeba rozmawiać.

Grupa dwunastu wybitnych, polskich pisarzy dziecięcych wzięła na tapetę 12
ważnych wartości i inspirując się nimi napisała po jednym opowiadaniu dla naszych pociech. Dzięki temu powstała mądra, ciekawa i zabawna książka „12 ważnych opowieści”.

Co dzieci lubią w książkach? Oczywiście humor, wartką akcję, ciekawych bohaterów. Wszystko to wzięli pod uwagę nasi autorzy tworząc historie nietuzinkowe, ale jednak, takie, które mają okazję wydarzyć się w życiu każdego człowieka. Dzieci czytając i świetnie się przy tym bawiąc, jednocześnie przyswajają sobie ważną życiową wiedzę. Dzieciom ta książka po prostu się podoba, dla nich wymiar „umoralniający” jest nieistotny, ważna jest wciągająca historia i możliwość przeżywania przygód wraz z bohaterami. Rodzice jednak na pewno docenią, że nasi cudowni autorzy tak zgrabnie wpletli w te opowieści ważne i istotne treści, o których tak ciężko się przecież rozmawia z dziećmi. Przemycenie ich w książce było więc całkiem sprytnym mykiem.

Tak więc dzięki tej książce wartości takie jak: szczęście, samodyscyplina, uczciwość, piękno, odpowiedzialność, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, odwaga, dobroć, szacunek i mądrość przestaną być tematem trudnych rozmów i miliona pytań. Staną się za to temat rozmów przyjemnych i prostych… Tego Wam życzę!
Szczególnie polecam tą książkę moim koleżankom, nauczycielkom. Ja czytając ją miałam już całą masę pomysłów na ciekawe i nietuzinkowe zajęcia. Może warto namówić naszą szkolną bibliotekarkę do zakupu tej publikacji? Pomyślcie o tym, dziewczyny!

Ponadto, książka jest pięknie wydana: ma twardą oprawę, kredowy papier i piękne ilustracje. Czego chcieć więcej?

Pewnie jesteście ciekawi kto zabrał się za pisanie opowiadań. Proszę bardzo:
Anna Onichimowska
Anna Sójka
Agnieszka Frączek
Eliza Piotrowska
Irena Landau
Joanna Krzyżanek
Liliana Fabisińska
Marcin Przewoźniak
Maria Ewa Letki
Natalia Usenko
Paweł Baręsewicz
Roksana Jędrzejewska - Wróbel

rodzaj: dla dzieci/ od 6 lat
wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
ilość stron: 127

Za egzemplarz książki dziękuje wydawnictwuPodobne wpisy

2 komentarze