"Wiem i potrafię. Najlepsze eksperymenty"

by - wtorek, września 27, 2016

Dzieci kochają eksperymenty. Zresztą całe dzieciństwo można uznać za eksperymentowanie. Dzieci badają, poznają granicę i otoczenie. Gdy idą do przedszkola lub szkoły uczą się o zjawiskach, które zachodzą w przyrodzie. Żadne słowa nie wytłumaczą ich dziecku lepiej niż zaobserwowanie tych zjawisk samodzielnie. Jako nauczycielka lubię działać. Moje szkolne dzieci często wychodziły ze mną na wycieczki, starałam się aby jak najmniej czasu spędzały w ławkach. Starałam się urozmaicać zajęcia, tak jak tylko mogłam. Ta książka wpadła w moje ręce za późno... Co ja mówię, przecież za rok wracam do szkolnej rzeczywistości;) W każdym bądź razie, gdybym miała ją wcześniej, nie raz zrobiłabym użytek.


"Najlepsze eksperymenty" to zbiór 22 prostych, ale ciekawych eksperymentów do wykonania w domu.
Niektóre z nich na pewno będą Wam już znane (tworzenie tęczy lub kryształu z soli), a inne na pewno miło zaskoczą Was jak i Wasze pociechy. 


Każdy eksperyment opisany jest krok po kroku. Najpierw autorka podaje przedmioty niezbędne do wykonania eksperymentu, później po kolei opisuje kolejne czynności. Gdy już zabawa (tzn. eksperyment) się zakończy jest czas na przeczytanie jak się to dzieje, że dana rzecz dzieje się naprawdę:)

Co więcej każda strona opatrzona jest przejrzystymi, kolorowymi ilustracjami, które w razie wątpliwości pomogą w kolejnych czynnościach. Niektóre z eksperymentów  są szczególnie ciekawe i na pewno wykonam je z Zuzką w domu. Zbudowanie kompasu, wytwarzanie prądu z cytryny lub domowa eksplozja wulkanu, na pewno miło urozmaicą wolny czas.


Książka idealnie nadaje się na prezent. Nie raz idąc nie wiemy co kupić dzieciom znajomych, do których wybieramy się w gościnę. Ta książka jest idealnym rozwiązaniem, jeśli owo dziecko ma więcej niż 6 lat. Twarda oprawa i gruby kredowy papier dodatkowo uatrakcyjnia książkę.

Ta książka to must have każdego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i każdej chętnej do zabawy w domu mamy. Wasze dzieci na pewno będą zachwycone, gdy zaproponujecie im domowe eksperymenty. Sprawdzcie sami!

rodzaj: dla dzieci/ edukacyjna
wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
ilość stron: 47

Za egzemplarz książki dziękujemy wydawnictwu
 


Podobne wpisy

1 komentarze