Pamela Butchart - "Nasz dyrektor jest wampirem"

by - poniedziałek, sierpnia 08, 2016Opis wydawnictwa:
Trzecia część zabawnych perypetii Mai i jej szkolnych kolegów i koleżanek.
Na widok nowego dyrektora Maja i jej szkolni koledzy przeżywają WIELKIE zaskoczenie. Mężczyzna jest czarnowłosy, nosi pelerynę i ma dziwne gumowate wargi. Pewnego razu paczka przyjaciół przez przypadek podsłuchuje, jak dyrektor syczy w gabinecie, a na słońcu staje się czerwony jak burak! Ale dopiero kiedy dyrektor zabrania przyniesienia do szkoły pieczywa czosnkowego w Dniu Włoskim, wszystko staje się JASNE. Nowy dyrektor jest WAMPIREM, a jego armia wampiroszczurów zamierza opanować szkołę! O RETY!


Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowy dyrektor jest WAMPIREM, a dokładniej WAMPIRO-SZCZUREM!
- ma zdjęcie na ścianie gabinetu, na którym nosi pelerynę
- jest blady
- nie lubi przebywać na słońcu
- nie znosi czosnku
- syczy

Poza tym gdzie jest stary dyrektor?
 
Grupa przyjaciół postanawia odkryć sekret dyrektora i załatwić go za pomocą babeczek czosnkowych. Czy uda im się unicestwić ukrytego wampira? Czy odkryją tajemnicę zamkniętego piętra w szkole?? Wiele tajemnic do odkrycia...

Od czasu "Zmierzchu" nastała moda na wampiry. W księgarniach można było zauważyć wysyp książek z wampirami w roli głównej, powstało też całkiem sporo seriali telewizyjnych. Celem marketingowym wampirowców byli dorośli, zwłaszcza kobiety... Ale co z dziećmi? One też czasem lubią się bać, adrenalina jest dla każdego!

Z pomocą przyszła Pamela Butchart, która postanowiła przenieść ten chodliwy temat na literaturę dziecięcą. Jak jej to wyszło?

Według Zuzi i mnie, wyszło znakomicie. Przede wszystkim poprzez wartką akcję i ciekawą fabułę oraz genialnych bohaterów. Grupka przyjaciół jest tak różnorodna, że tak naprawdę nie wiemy, czego spodziewać się po kolejnych stronach i co te zwariowane dzieciaki znowu wymyślą!

Kolejnym mocnym punktem jest forma książki. Nie ma tutaj jednolitego tekstu, który ciągnie się jak flaki z olejem. Tekst przerywany jest zabawnymi chmurkami z ważnymi hasłami, kartkami z notatnika i innymi tego typu. Ponadto istotne słowa w tekście są pisane drukowanymi literami. W taki oto sposób książkę się czyta błyskawicznie i jest po prostu ciekawiej, tym bardziej dla dziecka.

Kolejny plus? Proszę bardzo! Świetny humor książki! Ponadto humor zrozumiały nie tylko dla rodzica, ale przede wszystkim dla dziecka. Do tego trzeba dodać szalone przygody i całą resztę wcześniejszych zalet, mamy książkę doskonałą na wakacyjne czytanko!

Kochani nie myślcie jednak, że ta książka tylko bawi. Za sprawą tajemniczej historii dyrektora-wampira dzieci dowiedzą się, że nie wszystko jest takim, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka i, że nie można oceniać ludzi zbyt szybko, trzeba najpierw ich dobrze poznać.


"Nasz dyrektor jest wampirem" to trzecia część szalonej serii SZKOLNE SZALEŃSTWA. Tak bardzo spodobała nam się książka, i tajemnica, która wychodzi na jaw na ostatnich stronach, że z przyjemnością sięgniemy po dwie kolejne części. Świetna zabawa murowana!
rodzaj: dla dzieci/ 6-9 lat
wydawnictwo: Zielona Sowa
liczba stron:272
okładka: miękka

Za możliwość recenzji książki bardzo dziękujemy wydawnictwu


Podobne wpisy

2 komentarze