Jan Brzechwa - "Sto bajek" - wydanie, które przeniesie Was w przeszłość

by - niedziela, lipca 10, 2016
Wierze Jana Brzechwy zna każdy dorosły i zdecydowana większość dzieci. "Leń",  "Samochwała" czy "Kaczka Dziwaczka" to klasyka gatunku, a sam autor jest mistrzem dziecięcych wierszy.  Zbiór tych wierszy "Sto bajek" był wydawany niejednokrotnie przez różne wydawnictwa. Czemu więc pokusiłam się o zrecenzowanie Wam znanej wszystkim książki?? Przekonajcie się sami...

Wydawnictwo Siedmioróg wydało unikatowe wznowienie "Stu bajek". Z okazji 55 rocznicy pierwszej edycji tej kultowej książki Siedmioróg wydał 10 000 egzemplarzy nawiązujących do  wydania z 1958 roku.
Cała książka jest opatrzona cudownymi rysunkami Jerzego Srokowskiego, którego ilustracje zapewne kojarzycie m.in z pierwszych wydań "Króla Maciusia Pierwszego", czy "W pustyni i w puszczy". Tej kreski i kunsztu nie da się zapomnieć"
Każdy egzemplarz opatrzony jest unikatowym numerem. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że książka jest bardzo ładnie wydana. Twarda okładka i porządne zszycie, nie sklejenie stron pozwoli na pewno na przetrwanie przez kilka pokoleń. Ta książka to idealny pomysł na ciekawy i przydatny prezent.  Brzechwa to poeta uniwersalny, jestem przekonana, że nawet za 50-70 lat dzieci nadal będą z chęcią recytować "Na straganie" lub "Na wyspach Bergamutach". To unikatowe, pięknie ilustrowane wydanie przeniesie Was rodziców w świat cudownego dzieciństwa! Niesamowita okazja!

Jaki jest wasz ulubiony wiersz Jana Brzechwy??

Za cudowną książkę dziękujemy wydawnictwu

Książkę możecie kupić TUTAJ

Podobne wpisy

1 komentarze