50 prac ręcznych na lato, czyli w takie dni jak dziś, dzieci się nudzą!

by - sobota, maja 14, 2016

Dzisiaj mam przyjemność przedstawić książkę, która może stać się tajną bronią przede wszystkim dwóch grup społecznych: rodziców i nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej. Akurat ja łączę w sobie obie te grupy. Jesteśmy tylko ludźmi i czasami może zwyczajnie zabraknąć nam pomysłów na kreatywną rozrywkę dla naszych dzieci. I wtedy z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Siedmioróg i "50 prac ręcznych na lato"


"Prace ręczne" z Siedmiorogu to seria 4 książek, każda na konkretną porę roku, każda do kupienia oddzielnie. Książka jest bardzo porządnie wydana, drukowana na mocnym, kredowym papierze!

"50 prac ręcznych na lato" to pomysły podzielone na 4 części: zabawki, ozdoby do domu i ogrodu, akcesoria oraz pudełka i pocztówki. 

Wszystkie proponowane pomysły są oznaczone odpowiednim poziomem trudności oraz dodatkowo autorzy podali nam przybliżony czas potrzebny na wykonanie zadania. Wszystko to sprawia, że z łatwością znajdziemy pracę odpowiednią dla naszego dziecka.

Niżej załączam przykłady trzech pomysłów na letnie prace ręczne:

lilia z plastikowych łyżeczek

lampiony z plastikowych butelek po napojach

ośmiornica

 Wiele z prezentowanych w książce prac ręcznych wykorzystuje niepotrzebne odpady, które możemy zamienić w małe cuda. Tak więc niejednokrotnie do zrealizowania pomysłów plastycznych potrzebne nam będą: platonki po jajkach, butelki, stare rękawiczki, płyty CD czy kartonowe pudełka.

Przy każdej z prac znajdziemy listę niezbędnych przedmiotów i artykułów plastycznych oraz dokładny opis wykonania, dodatkowo zaprezentowany na zdjęciach.

Patrząc na poziom trudności prac uważam, że są skierowane przede wszystkim dla dzieci powyżej 7 roku życia.

"50 prac ręcznych na lato" to świetny pomysł na zajęcie dzieciakom pochmurnych letnich dni oraz na ozdobienie pokoju lub klasy! Nie trzeba być artystą by stworzyć te cuda!

Chcecie kupić "50 prac ręcznych na lato" bądź inną porę roku? Zapraszam na stronę Siedmiorogu


Za książkę dziękujemy wydawnictwu 

 

Podobne wpisy

1 komentarze