Atlas świata z naklejkami, czyli nadal poznajemy świat!

by - czwartek, kwietnia 28, 2016


Jak pewnie zauważyliście po ostatnich moich wpisach, Zuza interesuje się geografią i chętnie poznaje różne kraje. To stąd miłości do Neli, małej reporterki, czy Map - Miezielińskich. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam praktyczny atlas, który łączy zabawę z nauką, bo które dziecko nie lubi naklejek?

"Atlas świata z naklejkami" to niewielka książeczka, ale niech Was to nie zmyli, bo daje naprawdę spory ładunek wiedzy. Książeczka podzielona jest na kontynenty. Na mapie każdego z nich pozostawiono wolne miejsce na wklejenie map poszczególnych państw. Oprócz tego miejsca na naklejki są również dookoła map i przedstawiają charakterystyczne dla danego kontynentu ludy, owoce lub zwierzęta.
naklejki na środku książki


Na każdej ze stron książki znajdziemy wiele ciekawych informacji, dotyczących klimatu, życia ludzi lub surowców naturalnych charakterystycznych dla danego obszaru świata. Dzieci dowiedzą się zatem między innymi:

-Kim są rdzenni mieszkańcy Australii?
- Gdzie mieszkali Indianie?
- Jaki kontynent jest największy a jaki najmniejszy?
- Czym jest Unia Europejska?
- Czemu Ziemia nazywana jest Błękitną Planetą?

Moja Zuza z Atlasem bawiła się bardzo dobrze. W planach miałam zrobienie z nią dzisiaj wyłącznie Europy, ale namówiła mnie również na Australię. Efekty jej pracy znajdziecie na zdjęciach poniżej. Najbardziej podobało jej się odnajdywanie map. 

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Jest dobrym pomysłem na drobny prezent, który się przyda i na pewno ucieszy zarówno chłopca jak i dziewczynkę. 
rodzaj: dla dzieci/ książki z naklejkami
wydawnictwo: Promocja/Siedmioróg

Za książeczkę serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg i zapraszamy do ich e-sklepu

Podobne wpisy

0 komentarze