Dooble, czyli wakacje są za długie

by - wtorek, sierpnia 25, 2015

Moi drodzy wiem, tytuł szokuje. Za długie? Dla kogo? A, no dla mojej córki. Dla mnie gdybym miała od września stanąć przed tablicą pewnie byłoby za krótkie. Ale dla dziewczynki, która lada chwila zacznie pierwszą klasę, założy na plecy pachnący nowy plecak naprawdę dwa miesiące to kawał czasu!

Jeszcze, żeby wkoło nas były dzieci w podobnym wieku to z Bogiem sprawa. A tu same maluszki plus jeden w moim brzuchu, przez co nie wsiądę z Zuzą na rower, nie poskaczę w klasy i wiele innych.

Wymyślamy jak możemy!
Ostatnio mamy fazę na planszówki. Obecnie hitem jest Dooble, naprawdę wciągająca i rozwijająca myślenie gra. 
Gra składa się z 55 okrągłych kart. Na każdej karcie znajduje się 8 symboli. Każda para kart ma tylko jeden wspólny symbol, i to właśnie znalezienie go jest celem gry. Te same symbole różnią się często wielkością, co myli oko i wymaga skupienia. Kto pierwszy odgadnie jaki symbol jest wspólnym zgarnia kartę. Jest kilka różnych opcji na rozegranie gry. 
Dużym plusem gry jest jej rozmiar. Jest to metalowe pudełeczko nieco większe niż puder w proszku. Można więc zabrać Dooble wszędzie!
Cena gry na Allegro waha się od 38zł do 73zł! Jak widzicie rozpiętość jest wielka. 

Ja i moja Zuza polecamy tą grę. Jest dobra również do grania z innymi dorosłymi. Nawet nie wiecie jaka rozgrywka jest wtedy zacięta!

W dalszych postach nasze kolejne pomysły na za długie wakacje!

Podobne wpisy

0 komentarze