'Łajka, kosmiczny pies' - recenzja

by - środa, grudnia 18, 2019


Dzisiaj przygotujcie się na przygodę! Kosmiczną przygodę ze znanym psem imieniem Łajka, pierwszym zwierzakiem, który odwiedził przestrzeń kosmiczną. "Łajka kosmiczny pies" to idealna propozycja dla wszystkich małych fanów Kosmosu! Gotowi do lotu?!

"Łajka, kosmiczny pies" to jedna z najnowszych propozycji wydawnictwa Kapitan Nauka, które bardzo lubimy!  Dzisiejszy tytuł podobnie jak wiele innych to świetnie dopracowana i genialnie wydana książka dla dzieciaków, którą zwyczajnie warto mieć w swojej domowej biblioteczce. Dlaczego?!

Fani Kosmosu na pewno docenią książkę (KLIK) za ogrom ciekawostek o Kosmosie, jego odkrywaniu przez człowieka. Łajka oprowadzi nas po zakamarkach Kosmosu i pokaże nam naprawdę niesamowite miejsca, opowie wiele ciekawych historii! 

Niezwykłym pomysłem było przekazanie w ręce młodych czytelników pałeczki, która pozwala na napisanie własnej, unikalnej historii kosmicznego psa. Choć w rzeczywistości Łajka wcale dobrze nie skończyła swojej kosmicznej wyprawy, to autorka książki daje nam możliwość odwrócenia smutnej historii i napisania jej na nowo - przynajmniej na kartach tej książki i  dziecięcej wyobraźni. Dziecko podczas czytania książki, może więc dokonywać własnych wyborów ścieżki  psiaka, co sprawia, że lektura na pewno się nie znudzi!


  
Zanim Łajka została wybrana do lotu w Kosmos, wraz z wieloma innymi zwierzakami została poddana wielu testom, eksperymentom, które nie były dla zwierząt specjalnie przyjemne. Łajka, bohaterka książki opowiada o tym i zachęca do rozmowy na temat praw zwierząt i ich respektowania przez ludzi.  To kolejna rzecz, która czyni książkę zupełnie wyjątkową. 

Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o zupełnie odjechanej szacie graficznej, która na pewno spodoba się dzieciom. Na ilustracjach bardzo dużo się dzieje, a tekst jest integralną częścią książki. Wszystko gra ze sobą i furczy aż miło! 

Tak oto okazuje się, że "Łajka, kosmiczny pies" to nie tylko mądra, wzruszająca opowieść o smutnym psiaku, ale także  pokazanie dzieciom, że z nieszczęśliwej historii można wyciągnąć ważne i potrzebne wnioski, które być może uchronią przed nieszczęściem inne zwierzęta!Jestem bardzo ciekawa jak podoba Wam się ta książka i czy macie w domu małych fanów Kosmosu??

Podobne wpisy

0 komentarze