Agnieszka Frączek - "Kret podróżnik"

by - niedziela, września 04, 2016

Za półtora miesiąca moja Michasia skończy rok. Czas leci jak szalony. Z dnia na dzień coraz wyraźniej widzę, jak bardzo różnią się od siebie moje dwie córki. Są jak ogień i woda, dzień i noc, jednak jedno je łączy. Obydwie lubią książki. Obawiałam się, że szybka i energiczna Michalina nie będzie potrafiła zainteresować się książeczkami. Czasem rzeczywiście ma z tym problem, jednak ma kilka swoich ulubionych pozycji, a wśród nich "Kreta Podróżnika"
 Agnieszka Frączek to jedna z bardziej znanych współczesnych autorek książek dla dzieci. Ze względu na to, że jest doktorem językoznawstwa pisze książki, które wykorzystują zabawę językiem, książki logopedyczne, wierszyki łamiące języki. Tym razem wspólnie z wydawnictwem Zielona Sowa wydała serię książeczek dla najmłodszych. Do naszych rąk trafił "Kret podróżnik" - zabawna książeczka o sympatycznym krecie.

Książka opowiada o kreci, który marzy o tym, żeby zmienić otoczenie, bo martwi się, że życie pod ziemią nie służy zarówno jego zdrowiu, jak i wyglądowi. Kret pakuje wszystko i przeprowadza się, a gdzie? Na Kretę, oczywiście!Książeczka zawiera niewiele tekstu, jednak jego jakość jest mistrzowska. "Kret podróżnik" to krótki, zabawny wierszyk. Na każdej stronie znajdziemy kilka linijek tekstu, wystarczająco, aby nasze dziecię nie znudziło się i nie czekało, aż matka łaskawie skończy czytanie.

Książeczka oczywiście wydana jest na sztywnych, kartonowych stronach, które idealnie sprawdzą się w sprawnych rączkach najmłodszych czytelników.

Tekst tekstem, ale zobaczcie na cudowne, zabawne i kolorowe ilustracje namalowane przez Monikę Filipinę.

Książeczka o kreciku stała się dla Michasi numerem jeden. Kontrastowe książeczki poleciały w kąt, a krecika może kartkować, oglądać i smakować (tak, tak dobrze przeczytaliście -  ząbkujemy....nadal) bez końca.

Chętnie sięgniemy również po inne książeczki z serii. Na pewno są tak samo dobre, bo Agnieszka Frączek to klasa sama w sobie i nikomu nie muszę jej zachwalać. Prawda?

A co czytają Wasze maluszki?? 

 


rodzaj: dla dzieci/ dla najmłodszych, sztywne strony
wydawnictwo: Zielona Sowa

Za świetną zabawę z Kretem Podróżnikiem dziękujemy wydawnictwu

 

Podobne wpisy

3 komentarze