7 sposobów, jak znaleźć czas na czytanie

by - piątek, lipca 08, 2016

Rzeczywistość bywa różna. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, pochłonięci obowiązkami domowymi i służbowymi. Coraz ciężej znaleźć nam czas na odpoczynek, na miłe chwile z książką. Jak znaleźć dodatkowe minuty na swoje hobby, jednocześnie nie zaniedbując swoich obowiązków? Oto kilka sprawdzonych sposobów, mam nadzieję, że przypadną Ci do gustu, a nawet będziesz mieć okazję z nich skorzystać;)


1. Naucz się robić dwie rzeczy jednocześnie: np. podczas prasowania oglądaj zaległe odcinki ulubionego serialu lub nadzoruj odrabiane pracy domowej swojej pociechy. Nie chwaląc się, jestem w tym naprawdę niezła.

2. Tutaj pomysł, który ma dwie opcje
  • nie pozwól mężowi/partnerowi/chłopakowi rozwieszać prania, bo jeśli robi to w sposób jaki robi to mój mąż, bądź pewna, że spędzisz dodatkowe, niepotrzebne godziny z żelazkiem
  • naucz męża/partnera/chłopaka prawidłowo wieszać pranie, tak aby ułatwić sobie życie i zmniejszyć znacznie stos ubrań do prasowania
3. Czytaj swojemu dziecku (Twoje książki) - Uwaga! Mówimy tutaj o niemowlakach, którym jest wszystko jedno co się czyta, byle tylko słyszały kojący głos mamy. W takich przypadkach radzę mimo wszystko wybrać książki podróżnicze, bądź powieści obyczajowe by uniknąć drastycznych scen. A nuż, coś zostanie w psychice naszej pociechy!

4.Zrezygnuj z beznadziejnych odmóżdżajacych programów w TV - leżysz wieczorem przed TV o oglądasz co popadnie?? Daj sobie spokój z Pamietnikami z wakacji, Dlaczego ja? i innymi odmóżdżającymi programami, lepiej sięgnij po książkę. Jakąkolwiek. Każda książka będzie lepsza niż ten shit...

5. Omijaj nudne fragmenty -  Czytanie ma być przyjemnością, nie męczarnią, dlatego gdy trafisz na nudny, ciągnący się jak flaki z olejem fragment - pomiń go. Szkoda Twojego czasu, w którym mogłabyś przeczytać coś naprawdę fascynującego!

6. Spróbuj słuchać - wiem, że nie każdy jest fanem audiobooków, ale gdy spędzasz dużo czasu za kółkiem i kochasz książki, audiobooki będą Twoim najlepszym przyjacielem. Zamiast po raz setny słuchać tej samej piosenki w radiu posłuchasz głosu lektora czytającego Twoją wymarzoną książkę.

7. Bądź zawsze przygotowany! - miej książkę zawsze przy sobie! Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się wolna chwili na czytanie. Może będziesz czekać w kolejce w banku, na poczcie albo u lekarza? Każde 5 minut z książką jest warte jej dźwigania!

A może macie jakieś inne dobre sposoby na znalezienie dodatkowego czasu na czytanie? Jeśli tak, będzie mi bardzo miło, gdy podzielicie się nimi w komentarzach!

Podobne wpisy

3 komentarze